čtvrtek 5. dubna 2018

PROJECT LIFE // Journalingová stránka se "zlatíčky"


Tak to vypadá, že jaro už dorazilo. Já si ale Barčinu novou jarní kolekci šetřím na to opravdové rozkvetlé jaro, a tak vám dnes ukážu jeden rest z loňského roku. Je to journalingová stránka s jenom dvěma fotkami. Myslíte, že project life je hlavně o fotkách? Já teda jo. Ale co dělat, když ty fotky nemáte a ten zážitek si prostě chcete uchovat?

Loni v srpnu jsme byli na návštěvě u známých, kteří mají stejně starou holčičku. Vlastně teda o dvě hodiny mladší. Celou, pro nás rodiče velmi vtipnou, návštěvu fotili a natáčeli naši známí. Fotky jsme si měli předat při příští návštěvě. Jenže ta se zatím nekonala… A já tenhle rest už chtěla mít hotový.


A tak jsem si vytiskla dvě fotky našeho rozjařeného dítka po návštěvě, kdy jsme museli na cestě domů zastavit u krajnice a nechat dítko dovyřádit. A celý příběh návštěvy i toho, jak jsme se se známými seznámili, jsem sepsala na čtyři základní kartičky. Nepoužila jsem ale klasickou černou, ale zlatou metalickou fixu. Celou stránku jsem totiž ladila do tyrkysovo-šedo-zlaté barvy. Stránka se při naklonění krásně leskne a písmo je dobře čitelné. Je to krásný efekt!


Pro tuhle příležitost, jsem si nemohla vybrat jinou kolekci než tu se zlobidly a zlatíčky. Sáhla jsem ale po bráchovské tyrkysové kolekci. Koupila jsem si design D, protože jsem si myslela, že jsem použila úplně jinou kapsu. V albu jsem si vynechala na tuhle stránku místo… Poté, co mi kartičky přišly domů jsem s hrůzou zjistila, že jsem si měla koupit design A. No nic. Naštěstí jdou některé kartičky použít tak i tak. Uff! 


Na dvě kartičky jsem napsala velká písmena (iniciály jmen holek) a abecedou dopsala čas jejich narození. Další dvě výplňové kartičky jsem doplnila kartičkami z kolekci Skvělej den v INSTA verzi místo popisků. Krásně to těmhle dvou kolekcím spolu ladí! Znovu jsem zopakovala motiv zlaté na třech kartičkách, které jsem omotala zlatou nití. A pak už jen nějaké ty dřevěné výseky (boží, větvičky a srdíčka) a nesmí chybět "epoxinka" nakonec.


Děláte taky journalingové stránky? A píšete texty jen černou nebo experimentujete?Použité produkty:

Abecední samolepky s diakritikou – Šedá
Český scrapbookový papír – Jídlo – Pruhy
České kartičky – Bráchové (Design D, 3×4)
České kartičky – Skvělej den (Design INSTA, 2×2)
České kartičky – Základ - čtverce (Design A+D)
České epoxy samolepky – Sourozenci
Dřevěný výsek „Boží
Dřevěný výsek – sada „Větvičky
Dřevěný výsek – sada „Srdíčka obrys


https://2.bp.blogspot.com/-r86iWBBnC10/WmUTMi4ZEyI/AAAAAAAAQl0/Jue1Jq6jQrkiOMv8oHYt_Hau7acjH5IPgCLcBGAs/s1600/ikona_design_tym_peta.jpg

4 komentáře:

 1. Péťo, máš to vymazlené! Krása :) Já myslím, že PL je i o journalingu. A tahle stránka ti album "odlehčí", uvidíš. ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, Jani! Pravda, vizuálně je to "odlehčené". Já teda na odlečení používám spíš velké stránkové layouty, ale i tahle fotkově "light" PL verze má svoje kouzlo :-)

   Smazat
 2. To je tak krásná stránka 😊. Moc se mi líbí tvé výplňové kartičky, zlatá nit je skvělá. PL jsou pro mě vzpomínky, někdy jen ve formě fotky jindy zas textu. Už máš vymýšlení co s fotkami až budou? Začleníš je do této stránky nebo jim věnuješ zadní stránku této?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Áji :-) Zlatá nit je skvělá, už mi dochází :-D No...podle toho, kolik fotek vyberu, tak je začlením buď formou odklápěcí kartičky přímo na tuto stránku, nebo je dám před tuto stránku do přídavné kapsy.

   Smazat